slide7Witamy

to My „Kukułki” czyli Uczniowski Klub Sportowy „Kukułki”

przy SP-65 w Katowicach

    Działamy no...trochę już lat na terenie naszej szkoły. Chodzą usportowić się do nas uczniowie którzy lubią ruch, dobrą zabawę oczywiście w sportowym klimacie. Możesz rozwinąć swoje umiejętności sportowe w trzech  dyscyplinach:

1.    Piłka nożna. Jest nas 2 grupy, grupa młodsza uczniowie klas 1-3  i grupa starsza uczniowie klas 4- 6. Na treningach jest super, uczymy się różnych fajnych trików piłkarskich, gramy mecze. Każdy z nas marzy o karierze piłkarskiej. Nasz UKS organizuje turnieje piłkarskie, gramy wtedy z innymi drużynami . Zawsze są fajne nagrody i puchary. Bierzemy udział w różnych turniejach organizowanych przez  inne UKS-y, kluby piłkarskie i Urząd Miasta. Treningi prowadzi z nami Pan Trener Sebastian Kępczyński 2 razy w tygodniu.

2.    Szermierka na szpady - jesteśmy jedyną sekcja w Katowicach która szkoli dzieci od pierwszej klasy.....a jak trafi się przedszkolak też Go przyjmujemy. Sekcja jest Królestwem 3 Pań „J”

·       Pani Ela Janikowska  zajmuje się wprowadzeniem najmłodszych w      tajniki wiedzy szermierczej, uczy podstaw i całego ceremoniału walki. Ta Grupa to SKRZATY

·       Pani Asia Janikowska zajmuje się ZUCHAMI czyli już tymi którzy mają za sobą pierwsze walki i pierwszy swój turniej.

·       Pani Magda Jeziorowska zajmuje się grupą która tylko w klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego nosi nazwę -  DZIECI. Jest to grupa która posiada Licencje Krajowe i może startować w różnych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.  Ania Marcinkowska,  Witek Muszyński i Mariusz Filipek  są zawodnikami objętymi szkoleniem kadry Makroregionu Śląskiego.

 Z każdą grupą spotykamy się 2 razy w tygodniu.  

                   Jako sekcja jesteśmy organizatorami  międzynarodowego turnieju -  Memoriału Jerzego Janikowskiego.    W  ramach Memoriału  organizujemy Mały Memoriał z prawem startu najmłodszej grupy. Na Memoriał zjeżdżają się szermierze nie tylko z Polski ale  Czesi, Niemcy, Litwini i wiele innych ekip.

Dużą wagą przywiązujemy do integracji sekcji, wspólnie grilujemy, tradycją stało się mianowanie Skrzatów na adeptów sztuki szermierczej, a Zuchów na szermierzy, wigilijka jest czasem podsumowania naszych umiejętności i wspólnego z Rodzicami spotkania. Bierzemy udział w pokazach szermierczych organizowanych przez  Urząd Miasta.

Chętnych zapraszamy na nasze zajęcia.

3.    Narciarstwo alpejskie i snowboard  czyli SKI TEM KUKUŁKI     to następna mocna strona naszego UKS-u. Jeździmy w soboty albo niedziele szkolić się na stokach Słowacji i Czech. Ferie spędzamy w Alpach  Francuskich w Valfrejus. Szkoleniem zajmują się : Elżbieta Janikowska – narty a Sławek Wylezuch –snowboard.

Od wielu lat  Ski Tem  to Mistrzowie Katowic we wszystkich kategoriach wiekowych. Jesteśmy bezapelacyjnymi Mistrzami Śląskiej Ligi Szkolnej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem