Nasi uczniowie pamiętali o tych, którzy odeszli

3/11/2018

Dziękujemy uczniom klasy 7b – Marcinowi, Michałowi i Adamowi, którzy wzięli udział we wspólnych obchodach Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego na katowickich cmentarzach.

Zapaliliśmy znicze na grobach wyjątkowych osób, zasłużonych dla polskiej, ale także i śląskiej nauki i kultury. Odwiedziliśmy mogiły: ojca śląskiej pediatrii pana profesora Artura Nałęcza – Chwalibogowskiego, dziennikarki pani Krystyny Bochenek, artysty pana Jerzego Dudy – Gracza, kompozytora Wojciecha Kilara i wielu innych, którzy spoczywają na katowickiej nekropolii przy ulicy Henryka Sienkiewicza. Przewodnikiem, który jak zawsze ciekawie opowiadając, wprowadził nas w temat i zadumę był przyjaciel naszej szkoły Prezes katowickiego Klubu Miłośników Historii i Kultury Lwowa pan Antoni Wilgusiewicz.
Zostaliśmy nawet dostrzeżeni przez Dziennik Zachodni!

Najnowsze wpisy