Bieg Dziewięciu Górników

2/12/2018

16 grudnia odbędzie się VI edycja Biegu Dziewięciu Górników, w trakcie której 9 uczniów z naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii pani Katarzyny Furman weźmie udział w biegu gwieździstym. Spotkamy się pod Pomnikiem Krzyżem Poległych Górników.

Zgodnie z zapowiedzią dyrektora Roberta Ciupy, w tym roku po raz pierwszy jest organizowana edycja Biegu Dziewięciu Górników dla dorosłych, którzy 15 grudnia 2018 r. pokonają „9 kilometrów dla 9 górników”. W ten sposób oddadzą hołd tym, którzy zginęli zastrzeleni przez pluton specjalny ZOMO w czasie pacyfikacji 16 grudnia 1981 r.  W odróżnieniu od Biegu Dziewięciu Górników, który skierowany jest dla szkół, w Biegu 9 Górników 15 grudnia 2018 r. może wystartować każdy, bez względu na wiek. Zapraszamy do udziału i prosimy o rozsyłanie informacji dalej.

Zapisy i więcej szczegółów na bieg9gornikow.pl oraz na Facebooku

Najnowsze wpisy