Wspomnienia z Euroweek

2/12/2018

W dniach od 18.10. do 22.10.2018 klasy siódme uczestniczyły w warsztatach Euroweek w Bystrzycy Kłodzkiej. W sumie na warsztaty wyjechało 31 osób z klasy 7a i 7b wraz z opiekunami pani Małgorzatą Bittner, Barbarą Skórczyńską i Agnieszką Tabor. Głównym celem wyjazdu była nauka języka angielskiego, przełamanie barier w komunikacji i poznanie różnych kultur – nie tylko europejskich. Wszystko to odbywało się poprzez zabawę.

Pierwszego dnia po kolacji nastąpiło powitanie wszystkich uczestników Euroweeku z wolontariuszami z różnych krajów, między innymi z Armenii, Tajlandii, Pakistanu i Indonezji. Przywitanie zaczęliśmy tańcem do znanej piosenki pt. „Shotgun”. Po tańcu każdy wolontariusz przedstawił, opowiedział o swoim kraju i o sobie. Następnie poznaliśmy 7 zasad Euroweeku. Ostatni zasada najbardziej nas zaskoczyła, bowiem zgodnie z nią mieliśmy podarować wolontariuszom czekolady J. Nie trudno się dziwić tej zasadzie, przecież każdy chyba lubi czekoladę?:)

Następnego dnia po warsztatach, na których robiliśmy reklamę iPhone XS i złotego papieru toaletowego, dostaliśmy zadanie polegające na wymyśleniu i zatańczeniu tańca do wybranej piosenki. Wymyśliliśmy dość ciekawe i oryginalne tańce, które można zobaczyć poniżej.

Trzeciego dnia po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji o Kolumbii i zajęciach językowych dostaliśmy jeszcze fajniejsze zadanie. Polegało ono na nakręceniu krótkometrażowego filmiku na wybrany temat, m.in.: Maka paka, Annabelle, Spiderman itp. Niektóre z tych filmików również można zobaczyć poniżej.

Ostatniego dnia naszej wycieczki po warsztatach, na których poznaliśmy kulturę i obyczaje Tajlandii i Indonezji, mieliśmy przedstawić różne programy telewizyjne typu: pogoda, telenowela („M jak miłość”), milionerzy itp. Wszyscy pracowaliśmy na miarę swoich możliwości, by potem móc wspólnie się bawić, oglądając prezentacje. Każdy wieczór na Euroweeku był świetną zabawą nie tylko z językiem angielskim ale też była to integracja.

Podczas trwania tego wyjazdu każdy w pewien sposób poprawił swoje zdolności językowe, ponieważ wszystkie zajęcia były prowadzone po angielsku.

Na Euroweeku bardzo nam się podobało i liczymy na to, że pojedziemy tam również w przyszłym roku.

Poniżej galeria naszych zdjęć.

Najnowsze wpisy