Sukces Michała – gratulujemy

2/04/2019

Nasz uczeń z 8a – Michał Mańka reprezentował naszą szkołę i kraj na zawodach matematycznych w Hanoi. Jak do tego doszło? Wszystko zaczęło się od konkursu – Olimpiada Matematyczna Juniorów. Jest to jeden z najtrudniejszych (dla niektórych najtrudniejszy) konkursów matematycznych na poziomie szkoły podstawowej. Najpierw uczniowie piszą w szkole test, potem przesyłają rozwiązania części korespondencyjnej, a ci, którzy zdobędą odpowiednią ilość punktów z tych dwóch elementów, zostają zaproszeni do II etapu (ogólnopolskiego). Wynik II etapu (najwyższy możliwy) zakwalifikował Michała do reprezentowania Polski na zawodach w Hanoi w Wietnamie. Drużyna składa się z 6 uczniów. Finał Olimpiady Juniorów już się odbył i Michał został jej Laureatem.

Na zawodach Michał zdobył indywidualnie brązowy medal!

Serdecznie gratulujemy tak ogromnego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!


Laureaci