Dzień Ziemi 2019 – czyli jak pozbyć się starego telefonu i zrobić coś dobrego

13/05/2019

Do końca tygodnia w naszej szkole trwa akcja ekophone. Telefony zbierają uczennice klasy 8a – Inez i Weronika.

Konkurs polega na zebraniu przez szkołę wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Każda szkoła za każdy kg zebranych telefonów bez baterii otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych Sodexo.

Każda szkoła za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów bez baterii do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.

Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach Sodexo itp.) do wyboru przez szkołę.