Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta

3/11/2019

Miniony weekend były to dni, w których w szczególny sposób pamiętaliśmy o zmarłych. Porządkowaliśmy groby i zapalaliśmy znicze.

W tych dniach wspominaliśmy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Minister Edukacji Narodowej, w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ogłosił akcję dla szkół, mającą na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, w ramach której Samorząd Uczniowski odwiedził cmentarz przy ulicy Sienkiewicza w Katowicach. Zapaliliśmy znicze w intencji zmarłych Dyrektorów, Pracowników i Uczniów naszej placówki, odwiedziliśmy miejsca związane z historią naszego kraju, groby znanych i zasłużonych Polaków (m.in. Wojciech Kilara, Kazimierza Kutza, Zbigniewa Cybulskiego) oraz odnaleźliśmy kilka zapomnianych grobów, które posprzątaliśmy i zapaliliśmy na nich znicze.

Nasza szkoła pamięta!

http://

Najnowsze wpisy