SZKOLNEGO KONKURSU INTERDYSCYPLINARNEGO „MĄDRA GŁOWA”

Cele konkursu:

• rozwijanie zainteresowań i wzbogacanie wiadomości uczniów w ramach różnych dziedzin wiedzy;

• rozbudzanie dociekliwości intelektualnej i poznawczej dzieci w młodszym wieku szkolnym;

• stworzenie możliwości prezentacji posiadanej wiedzy i umiejętności, wykraczających poza program nauczania danej klasy;

• wdrażanie do samokształcenia i pogłębiania wiedzy szkolnej;

• zachęcanie do udziału w konkursach przedmiotowych w dalszych etapach kształcenia.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

2. Zakres tematyczny: bazę stanowić będzie program nauczania dla klas edukacji wczesnoszkolnej z elementami rozszerzającymi z różnych dziedzin wiedzy (nasze miasto, historia Polski, przyroda, geografia, matematyka, sztuka, muzyka, wiedza o sporcie, Unii Europejskiej, sławni Polacy, sławni odkrywcy i wynalazcy).

3. Konkurs składa się z jednego etapu.

4. Zwycięzcą konkursu zostaje uczestnik udzielający najwięcej poprawnych odpowiedzi na swoim poziomie – klasy I, II i III.

5. Praca uczniów musi być samodzielna, uczniowie nie mogą korzystać z podręczników, encyklopedii, słowników ani kalkulatorów.

6. Czas na wykonanie zadań, to 1 godzina lekcyjna.

7. Zwycięzcy konkursu otrzymują tytuł „Mądra Głowa” oraz nagrodę.

Organizator:

Izabela Kaczor