Działania wolontariatu

W listopadzie zaczynamy kolejną akcję wolontariatu.

Zbieramy używane książki

Wraz z fundacją Dzieci Afryki bierzemy udział w pierwszej edycji ogólnopolskiej akcji „Podręczniki za grosiki – solidarność szkolna nie ma granic”. 

Prosimy by w listopadzie i w grudniu przynosić do szkoły używane książki (w stanie idealnym). Wolontariusze z klasy 8a w styczniu – podczas balu – przeprowadzą kiermasz książek. Można też wesprzeć akcję finansowo i wrzucić pieniądze do pudełka umieszczonego na parterze przy głównym wejściu. Zebrane fundusze zostaną wpłacone na konto fundacji a fundacja zakupi podręczniki. 

Każdy może się włączyć w akcję i zakupić podręczniki indywidualnie (koszt 25zł) w Markecie Dzieci Afryki – https://marketdzieciafryki.com/pl/p/Podrecznik-dla-ucznia/348 – prosimy by w uwagach wpisać nazwę szkoły i miasto ponieważ za zakup największej liczby podręczników przewidziana jest nagroda. Szkoła, która zwycięży w rankingu znajdzie się na trasie występów dziecięcego zespołu tańca afrykańskiego z Ghany we wrześniu 2022 roku.

Szczegóły akcji: https://dzieciafryki.com/podreczniki-za-grosiki–solidarnosc-szkolna-nie-ma-granic?fbclid=IwAR0pxKn9ma3U4VVeKM-onMvvhF43KaF6VvzJFFira8WsoUIMEJMyHDGpamE

Szkoła Podstawowa nr 65
im. Gustawa Morcinka w Katowiach

Kukułek 2A
40-533 Katowice

Telefon: 32 251 23 01

E-mail: kontakt@sp65.katowice.pl