Spektakl

Julia, klasa 8c

W środę 20.10.2021 wieczorem wybrałam się razem z panią Katarzyną Furman oraz z moimi koleżankami i kolegami z równoległych klas do gmachu Sejmu Śląskiego na spektakl pt. ,,Terror’’. Przedstawienie odbywało się w sali sejmowej. Sztuka przedstawiała proces sądowy niemieckiego pilota, który wbrew rozkazom podjął decyzje o postrzeleniu samolotu pasażerskiego porwanego przez terrorystę. Zamachowiec miał w planach rozbić samolot na stadionie, gdzie było 70 tys. osób. Pilot poświecił życie pasażerów samolotu, dzięki czemu uratował ludzi na stadionie (których było więcej). Występ był bardzo ciekawy, a aktorzy grali swoje role znakomicie i bardzo realistycznie. Widownia wcieliła się       w role ławników słuchających całego procesu, aby na końcu móc wydać wyrok niemieckiemu pilotowi. Uniewinniliśmy głównego bohatera.     Cały występ był zachwycający i przypadł wszystkim do gustu. Jestem bardzo wdzięczna pani Furman za zabranie nas na taki wspaniały i ciekawy spektakl. Z wielką chęcią poszłabym jeszcze raz.

Szkoła Podstawowa nr 65
im. Gustawa Morcinka w Katowiach

Kukułek 2A
40-533 Katowice

Telefon: 32 251 23 01

E-mail: kontakt@sp65.katowice.pl