Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki

Tegoroczna edycja pod kryptonimem
POZNAJEMY ZAWODY
świetnie wplata się w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022.

Priorytet 2

• Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro;
  • Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie.

Priorytet 4

• Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów.

Priorytet 5

• Wdrażanie Zintegrowanej Strategi – rozwój umiejętności zawodowych w edukacji formalnej i poza formalnej, w tym uczeniu się dorosłych.
Huuuraaa!!!
Właśnie rozpoczęliśmy przygodę z LEKTURKAMI SPOD CHMURKI! Udamy się razem z małą reporterką w najdalsze zakątki świata.
Na pierwszym spotkaniu dowiedzieliśmy się między innymi jak odróżnić słonia azjatyckiego od afrykańskiego. Pozdrawiamy z Tajlandii!

Dzisiaj w grupach uczniowie wykonywali makietę przestawiającą dowolną scenę z przeczytanej lektury „Nela – mała reporterka. 10 niesamowitych przygód Neli”.

• Morskie skarby Zanzibaru
  •  Wyprawa na wulkan

Plakat zachęcający do czytania papierowych książek

Zakończyliśmy I moduł ,,Podróże małe i duże” projektu CZYTAM Z KLASĄ – Lekturki spod chmurki. Uczniowie poznali Mapę zawodów w ramach autorskiego projektu Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu „Od Juniora do Seniora” Przeprowadzilismy warsztaty z preorientacji zawodowej z wykorzystaniem Mapy Karier.

Zakończyliśmy I moduł „Podróże małe i duże” międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa dla klas I-III CZYTAM Z KLASĄ – Lekturki spod chmurki.