Budżet Uczniowski

Oto jak głosowaliśmy:

1. Kranik do przefiltrowania wody kl 1b
  2. Miękka przestrzeń kl 1a -Wygospodarowanie miejsca w świetlicy lub w bliskiej odległości na 4 szt. dużych puf
  3. Strefa gier i zabaw – zakup stołu do piłkarzyków kl 7b
  4. Kosz do mini koszykówki kl 1a
  5. Zakup książek i komiksów obcojęzycznych kl 3c
  6. Zakup gier planszowych kl 3c
  7. Kącik gier kl 2b

Lista projektów zakwalifikowanych do głosowania

Kącik gier – klasa 2b (664 zł)

Zakup gier planszowych – klasa 3c (1300 zł)

Zakup obcojęzycznych książek i komiksów – klasa 3c (800 zł)

Mały kosz do koszykówki + malowanie małego boiska – klasa 1a (3000 zł)

Miękka przestrzeń (rozłożenie puf w szkole) – klasa 1a  (0 zł)

Strefa gier i zabaw – klasa 7b (2500 zł)

Kranik do filtrowania wody – klasa 1b (2500 zł)

WYSTARTOWAŁ NASZ BUDŻET UCZNIOWSKI! 😊

Nauczyciele, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski zapraszają wszystkich uczniów do udziału w tegorocznej pierwszej edycji Budżetu Uczniowskiego SP65 w Katowicach.

Informacja o BU

W 2021 roku Rada Rodziców zainicjowała organizację budżetu uczniowskiego (BU) na terenie SP65. Edycja 2021/2022 to zatem debiut tego narzędzia na terenie szkoły.

Idea BU

Każdy uczeń ma głowę pełną pomysłów – obserwuje swoje otoczenie i zastanawia się co mu się podoba, a co nie, czego mu brakuje, co chciałby zmienić. Każdy uczeń ma swoje pasje i hobby, które chce rozwijać, a także dzielić się nimi z innymi. BU jest odpowiedzią na kłębiące się w waszych głowach pomysły na szkołę i rozwój zainteresowań. BU pozwala realizować wasze projekty.

Kochasz zwierzęta? – Może warto zorganizować dla nich bezpieczne i przytulne miejsca – budki lęgowe i karmniki dla ptaków?

Kochasz sport? – Może chcesz zorganizować zawody z nagrodami?

Lubisz rysować? – Może uda ci się zorganizować warsztaty plastyczne z profesjonalnym artystą?

Może uważasz, że w szkole jest za mało koloru i chcesz ożywić smutne ściany?

A może brakuje ci w szkole przytulnego kącika, gdzie możesz odpocząć i pogadać z kolegami w czasie przerw?

Ta lista mogłaby być baaaaaardzo dłuuuuga… Zastanów się, pogadaj z kolegami i zgłoście wasz projekt do BU.

Czym jest BU?

BU to wyodrębnione środki na projekty dotyczące rozwoju szkoły w oparciu o zgłaszane pomysły uczniów. BU jest narzędziem współtworzenia szkoły dla uczniów i przez uczniów.

Finansowanie BU

W bieżącym roku szkolnym Rada Rodziców zdecydowała o przeznaczeniu na BU 3000 PLN. BU finansowany jest ze środków Rady Rodziców.

Korzyści BU

•  – Dzięki zgłaszanym projektom do BU uczniowie mają realny wpływ na rozwój swojej szkoły.
  •  – BU uczy postaw obywatelskich poprzez aktywizację uczniów w życie szkoły.
  • – BU uczy współodpowiedzialności i poczucia wpływu na swoje otoczenie.
  • – BU uczy kreatywności, pozwala odkrywać i rozwijać talenty.
  • – BU uczy planowania i postaw przedsiębiorczych.
  • – BU uczy samorządności i przygotowuje do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.
  • – Kluczowe jest nabywanie umiejętności pracy w grupie – zgłaszane pomysły przygotowywane są jako projekty zespołowe.
  • – Dzięki BU lepiej się poznajemy😊

O zaangażowanie w rozwój BU prosimy wszystkich nauczycieli oraz rodziców. Zachęcamy także sponsorów do uzupełniania kwoty bazowej BU.

Ważne załączniki: